Publiczne Przedszkole w Serbach

Wielkanocne wypieki

Marzec 31st, 2018

W tygodniu wielkanocnym od poniedziałku unosiły się zapachy pieczonych ciast. Przepis na babkę dokładnie analizowaliśmy i krok po kroku wykonywaliśmy etapami wskazane czynności. Wiele pytań padało od dzieci np. „Co to są drożdże? ; A po co dodaje się olejek do ciasta?”. Po wielu trudach wypieki się udały, a każde dziecko zabrało do świątecznego koszyczka, o różnym kształcie wielkanocny wypiek. Smacznego !!

Pożegnanie zimy powitanie wiosny

Marzec 31st, 2018

„Ja jestem marzec ja wam pokażę, jak będę mieszać pogodę w garze”

21 marca pożegnaliśmy zimę marzanną, a wierszem i piosenką witaliśmy wiosnę. Korowodem ruszyliśmy nad staw i do lasu w poszukiwaniu wiosny w przyrodzie. Można stwierdzić, że budzi się ona już do życia i widać ją w pierwszych pąkach, kwiatach i trawach.

Koncert Muzyczny

Marzec 10th, 2018

09.03.2018 r. wysłuchaliśmy koncertu „Muzyczne opowieści – Tam gdzie morze styka się z górami”. Pani muzyka prowadziła nas przez greckie rytmy.

Przed nami jeszcze koncert 05.04  oraz 17.05 2018 r.

Spotkanie z Mikołajem 05.12.2017 r.

Luty 4th, 2018

Dzieci długo czekały na przybycie Mikołaja, a jego przyjazd do przedszkola oznajmiły śnieżynki. Kiedy rozdzwoniły się dzwonki zapadła długa cisza i wyczekiwanie na gościa. Wszystkie dzieci śpiewały, mówiły wierszyki, a w zamian otrzymały prezenty, chociaż niektóre musiały odbyć specjalną rozmowę z Mikołajem i wówczas otrzymały upragnioną paczkę.

Mikołaj nie zapomniał o paniach pracujących w przedszkolu. Na zakończenie wizyty odbyły się tańce przy przebojach dziecięcych.

Święto Babci i Dziadka

Luty 4th, 2018

Uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka odbyła się 01.02.2018 r. w świetlicy wiejskiej. Wnuczęta zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Składały też życzenia i obdarowały dziadków prezentami.

Zajęcia otwarte z rodzicami

Styczeń 27th, 2018

W dniach 10, 11. 01. 2018 r. odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Wspólnie dekorowaliśmy serduszko, które dzieci wręczą w prezencie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zajęcie prowadziła Pani Marzena Czajkowska specjalistka z decoupage.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.