Publiczne Przedszkole w Serbach

W bibliotece

Październik 15th, 2018

Jeżeli dopisuje pogoda to w środę udajemy się do biblioteki w Serbach. Pani bibliotekarka stara się zainteresować dzieci literaturą dziecięcą. Odkrywamy też piękno jesieni w krótkich zajęciach plastycznych.

Wycieczka

Czerwiec 15th, 2018

12 czerwca odbyła się rodzinna wycieczka do Parku bajek w Karpaczu. Na dzieci czekało wiele atrakcji: między innymi słuchanie bajek w plenerze, zjazdy na pontonach, zabawy na placu zabaw. Pogoda nam dopisała a widok Śnieżki zachęcał do wyprawy w góry i oznajmiał, że wakacje już blisko.

Festyn rodzinny 24.05.2018 r.

Maj 25th, 2018

Już kolejny raz na naszym placu przedszkolnym odbył się festyn rodzinny. Pogoda dopisała, a dmuchany zamek zachęcał do zabaw na świeżym powietrzu. Na początku dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Święta Mamy i Taty, a następnie trwały zmagania sportowe: przeciąganie liny, sztafeta, wbijanie gwoździ na czas i inne konkurencje. Miłym akcentem było piknikowanie, konsumowanie ciasteczek i napojów, a także życzenia i prezenty. To były miło spędzony czas rodziców z dziećmi.

Środowe spotkania w bibliotece

Maj 3rd, 2018

25.04.2018 r. spotkaliśmy w bibliotece pisarza komiksów Zbigniewa Masternak. Po krótkiej rozmowie i informacji jak stworzyć komiks, dzieci przystąpiły do wymyślania bohatera, tworzenia, rysowania i pisania własnego komiksu. Zwycięzcą przedszkolnego komiksu został Krzysiu, a pozostałe dzieci otrzymały pochwałę za bogatą wyobraźnię i zdolności plastyczne.

Teatrzyk

Maj 3rd, 2018

Dzięki współpracy z GOK  przedszkolaki oglądały 19.04.2018 r. teatrzyk pt. „Przygody Misia Podróżnika”

Miś podróżował do kraju kwitnącej wiśni. Jako pozytywny bohater kieruje się niesieniem pomocy ptakom, rozumie że w życiu należy postępować dobrze, bo to popłaca.

Koncert muzyczny

Maj 3rd, 2018

05.04.2018 r. wysłuchaliśmy muzyki na żywo pt. „Wielka draka w gitarowej rodzinie”. Pani muzyka prowadziła nas dźwiękami gitary: klasycznej, elektrycznej i basowej.

Wielkanocne wypieki

Marzec 31st, 2018

W tygodniu wielkanocnym od poniedziałku unosiły się zapachy pieczonych ciast. Przepis na babkę dokładnie analizowaliśmy i krok po kroku wykonywaliśmy etapami wskazane czynności. Wiele pytań padało od dzieci np. „Co to są drożdże? ; A po co dodaje się olejek do ciasta?”. Po wielu trudach wypieki się udały, a każde dziecko zabrało do świątecznego koszyczka, o różnym kształcie wielkanocny wypiek. Smacznego !!

Pożegnanie zimy powitanie wiosny

Marzec 31st, 2018

„Ja jestem marzec ja wam pokażę, jak będę mieszać pogodę w garze”

21 marca pożegnaliśmy zimę marzanną, a wierszem i piosenką witaliśmy wiosnę. Korowodem ruszyliśmy nad staw i do lasu w poszukiwaniu wiosny w przyrodzie. Można stwierdzić, że budzi się ona już do życia i widać ją w pierwszych pąkach, kwiatach i trawach.