Publiczne Przedszkole w Serbach

Spektakl – 26. 02. 2019 r.

Luty 27th, 2019

Spektakl profilaktyczno – edukacyjny pt. O krzykliwym Skrzacie i magicznej księdze” w wykonaniu aktorów z teatru MORALITET z Krakowa dostarczył dzieciom wiele wrażeń, pomógł zrozumieć, że w każdym momencie swojego życia można zmienić swoje postępowanie, spotkać osoby, które im w tym pomogą, zyskać przyjaźń i sympatię innych osób.

Na balu karnawałowym

Luty 24th, 2019

Na bal karnawałowy wszyscy wstawili się w strojach bajkowych i z dobrym humorem.  Chętne dzieci brały udział w konkursach. Jeden z nich to „Kopciuszek”. Uczestnik miał za zadanie oddzielić fasolę i orzechy. Wszystkie dzieci otrzymywały słodkie nagrody.

Dzień Babci i Dziadka.

Styczeń 26th, 2019

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się w świetlicy wiejskiej.Przedszkolaki przedstawiły jasełka i wiersze oraz piosenki tematycznie związane ze świętem. Radość była ogromna i duże brawa ponieważ to dopiero początkujący artyści, a babcie i dziadkowie należą do wyrozumiałej publiczności. W imieniu gości jeden z dziadków podziękował dzieciom za występ i zachęcił do zaśpiewania piosenki, którą śpiewała cała sala. Uroczystość umilała muzyka, tańce oraz kawa i ciasto.

Spotkanie z harcerzami

Grudzień 23rd, 2018

21 grudnia do przedszkola przybyli harcerze ze światełkiem betlejemskim.        W imieniu całej drużyny Białe tygrysy drużynowy złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Światełko betlejemskie świeciło swoim blaskiem podczas dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i w czasie uroczystego obiadu.

Charytatywna akcja świąteczna

Grudzień 23rd, 2018

16 grudnia sala wiejska w Serbach wypełniła się gośćmi.  W programie były jasełka wystawiane przez uczniów ze szkoły. Po nich koncert kolęd i pastorałek, w którym między innymi wystąpiły trzy i czterolatki z  przedszkola w Serbach. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Choinka”.

Mikołajki

Grudzień 9th, 2018

Dzieci od rana wyczekiwały mikołaja. Wielką niespodzianką był przyjazd Mikołaja strażaka wraz ze swoją świtą, żeby podziękować społeczności przedszkolnej za udział w Akcji ” Dla zwierzaka paczka od strażaka”.

Dzwoneczki Mikołaja w tym dniu rozległy się jeszcze raz. Z wielką radością przedszkolaki przywitały gościa. Przejęte, ale zdecydowanym krokiem podchodziły po odbiór paczki.